تیونینگ

به طور کلی از ابتدای به وجود آمدن موجودی به نام اتومبیل تا به امروز همه ی کسانی که با اتومبیلها سر و کار داشته اند با تیونینگ آن آشنا بوده اند! اما نه با نامی مثل تیونینگ؛ اولین بار واژه ی تیونینگ در دهه ی ۶۰ میلادی معنی واقعی خود را یافت.

در این دهه تولید اتومبیل وارد مرحله ی جدیدی شد و در کل اتومبیلها به ظاهر فعلیشان نزدیکتر میشدند. در این زمان بود که کم کم سازندگان اتومبیل از قبیل بی ام دبلیو به ساخت اتومبیلهایی با سطح خارجی زیاد رو آوردند. و این راه را برای تیونینگ بدنه باز میکرد. اما قبل از تیونینگ بدنه ، تیون آپ ( با همان معنای تیونینگ) اجزای داخلی و فنی اتومبیل در میان ماشین بازان رایج شد. به طوری که افراد به میل و اراده ی خود قطعات مختلفی از موتور و یا سایر قسمتهای خودرو را با قطعات غیر استاندارد ( منظور اینکه چیزی متفاوت با قطعات استاندارد کارخانه بوده اند و منظور کیفیت یا نوع تولیدشان نیست!)تعویض مینمودند. و با اینکار هندلینگ و قدرت خودرو را تحت تاثیر قرار میدادند!

کم کم شرکتهایی به عنوان زیر مجموعه ی شرکتهای تولید کننده ی خودرو شروع به تیونینگ خودروهای شرکتهای مذکور نمودند!( یعنی خود کارخانه نیز امکان انتخاب اتومبیل تیون آپ شده را به شما میدهد!)

خدمات خارجی

 1. فیس لیفت
 2. کاور محافظتی بدنه
 3. سرامیک
 4. دکال
 5. اگزوز اسپرت
 6. سقف پاناروما
 7. قطعات کربن

خدمات داخلی

 1. تعویض داشبرد
 2. تعویض فرمان
 3. تعویض مانیتور
 4. تعویض تریم داخلی
 5. تعویض کمربند
 6. قطعات سوارفسکی

خدمات موتور

 1. ریمپ موتور
 2. تقویت سیستم تعلیق
 3. تقویت سیستم ترمز
 4. تقویت سیستم برق
 5. ریمپ ایسیو
 6. سیستم هندلینگ خودرو

معرفی پروژه ای خاص

پروژه خودروی سی ال ای ۴۵ از برند مرسدس بنز که توسط مجموعه خدمات اسکندریان خدماتی شامل:

 1. فیس لیفت 
 2. کاور محافظتی رنگی
 3. فرمان  اسپرت
 4. نصب بال عقب
 5. ریمپ
 6. اگزوز اسپرت پلاس
 7. تغییر رنگ کمربند

و… انجام شده.

به زودی پروژه های دیگر را معرفی میکنیم